Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Bezpieczni na drodze 12.06.2014

     12 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  programie profilaktyczno-edukacyjnym  o bezpieczeństwie w ruchu drogowym  w audytorium  Zakładów Farmaceutycznych Polpharma w Starogardzie Gdańskim.

     Poprzez pokazywanie i omawianie skutków wypadków drogowych oraz ich wpływu na dalsze życie ich uczestników, młodzież ma nauczyć się bezpiecznego zachowania na drodze. Pan Włodzimierz Roznerski- doświadczony specjalista ratownictwa medycznego, który realizował program, przygotował dodatkowo krótką prezentację na temat szkodliwości palenia papierosów.

     Uczniowie mieli  również okazję zobaczyć przykłady na to  „jak można łatwo oszukać mózg”.  Oglądali obrazy, które można było interpretować w dwojaki sposób lub w ogóle  nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. Było to świetne spotkanie dla przyszłych kierowców, mających uświadomić sobie skutki własnego postępowania na drodze.

     Prowadzący zakończył prelekcję omawiając bezpieczne korzystanie z kąpieli w jeziorach, rzekach i morzu. Wszystkim życzył bezpiecznych wakacji i roztropności w korzystaniu z wolnego czasu.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour