Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Integracja w Europejskim Centrum Solidarności 12.09.2014

     Dnia 12.09. 2014r. klasa IE pod opieką wychowawcy- pani Barbary Zblewskiej, a także pani Agnieszki Peikowskiej  pojechała na wycieczkę do Trójmiasta. Głównym celem był seans filmowy w kinie oraz integracja zespołu klasowego. Odwiedziliśmy także Europejskie Centrum Solidarności. Znajduje się tam wystawa dedykowana historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo- Wschodniej. Wykorzystano tam dużo nowej technologii, pokazywano filmy i eksponaty z tamtych czasów.   
     Celem działalności Centrum jest upowszechnienie dziedzictwa „Solidarności” w Polsce i innych krajach oraz czynne uczestnictwo w budowie tożsamości europejskiej. Centrum ma stać się środkowoeuropejską agorą wymiany poglądów nad problemem sprawiedliwości społecznej. Aktualnie Europejskie Centrum Solidarności prowadzi działalność edukacyjną, naukową, wydawniczą oraz wystawienniczą (np. wystawa „Drogi do Wolności” oraz wystawy czasowe i plenerowe). Dzięki temu wyjazdowi mogliśmy się bardziej poznać, a także miło spędzić czas.

Dnia 12.09. 2014r. klasa IE pod opieką wychowawcy- pani Barbary Zblewskiej, a także pani Agnieszki Peikowskiej pojechała na wycieczkę do Trójmiasta. Głównym celem był seans filmowy w kinie oraz integracja zespołu klasowego. Odwiedziliśmy także Europejskie Centrum Solidarności. Znajduje się tam wystawa dedykowana historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo- Wschodniej. Wykorzystano tam dużo nowej technologii, pokazywano filmy i eksponaty z tamtych czasów.

Celem działalności Centrum jest upowszechnienie dziedzictwa „Solidarności” w Polsce i innych krajach oraz czynne uczestnictwo w budowie tożsamości europejskiej. Centrum ma stać się środkowoeuropejską agorą wymiany poglądów nad problemem sprawiedliwości społecznej. Aktualnie Europejskie Centrum Solidarności prowadzi działalność edukacyjną, naukową, wydawniczą oraz wystawienniczą (np. wystawa „Drogi do Wolności” oraz wystawy czasowe i plenerowe).

Dzięki temu wyjazdowi mogliśmy się bardziej poznać, a także miło spędzić czas.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour