Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Wieczorek patriotyczny "Pieśnią o historii" 28.10.2014

     Dnia 28 października odbył się wieczorek patriotyczny "Pieśnią o historii", podczas którego chór, soliści oraz przybyli goście mieli okazję zaśpiewać marsze oraz przyśpiewki z okresu powstania warszawskiego. Widzowie zasiedli przy stołach przygotowanych specjalnie dla gości;  dyrektorstwo, nauczyciele oraz rodziny występujących uczniów mogli poczęstować się ciastem oraz kawą podczas słuchania utworów recytowanych oraz śpiewanych.

     Program obejmował pieśni, które zostały stworzone w okresie powstania warszawskiego, lecz nie tylko. Wszyscy wspólnie mogli odśpiewać niemalże wszystkie utwory, gdyż na stołach obok talerzyków spoczywały śpiewniki zawierające teksty granych pieśni.

     Za organizację odpowiadały pani Barbara Zblewska oraz pani Aleksandra Marczak. To do nich należał wybór zawartości śpiewnika, wystrój auli oraz ostatecznie zatwierdzenie osób należących do chóru, którego składem zajęła się Magdalena Szramka.

             Tegoroczna edycja to już druga w historii II LO w Starogardzie Gdańskim. W zeszłym roku było to wspaniałe wydarzenie, pełne emocji; każdy widz mógł wsłuchać się w historię, o której wiedza nie była przekazywana w sposób nudny oraz monotonny, tak samo wyglądało to w tym roku szkolnym. Sam występ oraz późniejsze wystąpienia pani Zblewskiej oraz pani Marczak wycisnęły łzy z oczu niejednemu słuchaczowi.

             Szczególnie podziękowania za to przedsięwzięcie należą się naszym historyczkom, Magdalenie Szramce, Arturowi Wołoszykowi oraz wszystkim innym uczniom, którzy spędzali czas w szkole niekiedy nawet do godziny 18 tylko po to, aby występ był idealny i zapadł w pamięci każdemu, kto go zobaczy. Miłe przemówienie dyrektora oraz entuzjastyczne oklaski widowni były dla młodzieży największą nagrodą za włożony w wydarzenie trud.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour