Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Pies w szkole 24.10.2014

     Dnia 24 października 2014 roku naszą szkołę ponownie odwiedzili wolontariusze z fundacji Dogtor: pani psycholog i dogoterapeuta Barbara Kozłowska-Lidke wraz z psem terapeutą Primą. Mieliśmy okazję poznać ich już podczas gdy odwiedzili nas w ramach akcji "Stary Telefon".

      W spotkaniu z panią psycholog wzięli udział przedstawicieje klas pierwszych i drugich. Dotyczyło ono w głównej mierze zasad bezpieczeństwa, jakie należy zachować w kontaktach z psami. Dowiedzieliśmy się, jakie sygnały wysyła nam pies, gdy czuje się zagrożony, ale również gdy jest zadowolony i szczęśliwy. Pani Barbara opowiadała nam również na czym polega dogoterapia i jak szkoli się psy, by czerpały one z tego przyjemność. Nie zabrakło również pytań. Dotyczyły one często specyficznych zachowań naszych zwierzaków i jakie sygnały przez to wysyłają , ale także tego, jak opanować strach, gdy pies zachowuje się agresywnie i co należy w takich sytuacjach zrobić.

      W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć także atrakcji. Prima zaprezentowała nam różne ciekawe sztuczki. Wraz ze swoją właścicielką pokazała, że psy to naprawdę bardzo inteligentne zwierzęta. Dzięki temu spotkaniu teraz na pewno wielu osobom łatwiej będzie nawiązać kontakt z tymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour