Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Podsumowanie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2014

      „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”- pod takim hasłem w tym roku rozpoczęły się obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

     Z okazji obchodzonego w naszej szkole Święta Bibliotek Szkolnych przygotowana została gazetka tematyczna, w której zamieszczone były ciekawe cytaty dotyczące bibliotek i książek, a także informacje związane z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

     Akcja „Podaruj książkę bibliotece” zorganizowana z tej okazji odbiła się szerokim echem wśród społeczności szkolnej. Podarowane książki zostaną umieszczone na oddzielnej półce w naszej Bibliotece i zostanie w nich wpisana informacja  o darczyńcy. Akcja potrwa do końca roku. Bardzo dziękujemy.

     Zorganizowany został również konkurs na Demotywator Literacki, termin jego zakończenia został wydłużony  do 17 listopada br.

     Dzień 27 października  był dniem, w którym obchodziliśmy  Światowy Dzień Bibliotek Szkolnych. W tym dniu młodzież licznie odwiedziła naszą bibliotekę. Został przeprowadzony  sondaż: Jaką książkę zabrałbyś na bezludną wyspę i dlaczego? Karteczki z odpowiedziami zostały umieszczone na wcześniej przygotowanej palmie.

     Najliczniejszą grupą biorąca udział w tym sondażu byli uczniowie z klasy III B. Najciekawsze uzasadnienie zostało nagrodzone. Nagrodę otrzymała Benita Szczygielska z klasy III B.

     Przygotowana została również wystawa kronik szkolnych –zostały one wyłożone w czytelni naszej Biblioteki. W jesiennej scenerii,  w specjalnie przygotowanym miejscu i w miłej atmosferze, można było powspominać dawne czasy i wrócić do czasów nam najbliższych.

Jeszcze jedną niespodzianką dla młodzieży wypożyczającej była  zakładka do książki oraz przygotowane kosze z jabłkami i cukierkami – trochę witamin i słodyczy wywołało na ich twarzach uśmiech ;-)  

Akcje te miały na celu promowanie książek i czytelnictwa.

Nawiązując do tegorocznego hasła warto odkryć swoje drugie życie, którym może być książka, bo ten kto nie czyta przeżyje tylko swoje życie, a czytający przeżyje więcej...

 

                                               mgr Agnieszka Peikowska

                                              mgr Iwona Kolaska

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour