Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Licealiści czytają bajki przedszkolakom 19.11.2014

      W ramach projektu „Poczytaj mi przyjacielu”, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, a koordynatorem w naszej szkole pani Agnieszka Peikowska,dnia 19 listopada 2014 roku, uczniowie II LO w Starogardzie Gdańskim odwiedzili Miejskie Przedszkole Publiczne nr  8  „Bajeczka”,  gdzie w grupie Krasnali odbyło się spotkanie czytelnicze. Było to nowe doświadczenie przynoszące radość uczniom   z tego, że mogą zrobić coś dla innych.

     Przygotowaliśmy scenariusz zajęć na temat: Mówię prawdę – nie kłamię. Zajęcia zaczęły się od wspólnej zabawy z dziećmi „Podaj Imię” . Celem zabawy było przywitanie i zapoznanie się.  W dalszej części spotkania młodzież odczytała bajkę Janiny Porazińskiej „Kozucha Kłamczucha” w oparciu o  serię ilustracji z nią związanych.

Dzieci w skupieniu wysłuchały czytanych treści. W podsumowaniu, uczennica Ewa Kiełpińska, nawiązała rozmowę dotyczącą  zachowania zwierząt z bajki. Następnie wspólnie dokonaliśmy oceny postępowania bohaterów.

     Wielką niespodziankę sprawiło pojawienie się w przedszkolu  Czarodzieja. W tej roli wystąpiła uczennica Weronika Wiraszka, która zaproponowała  zabawę ruchową „Czarodziej” – dzieci miały za zadanie przemieniać się w różne przedmioty, owady czy zwierzęta, np.:  miłe kotki, ptaszki, leniwe zajączki, roboty, wesołe żabki czy pajacyki…Zabawa była świetna. Wielkie Brawo dla młodzieży i dzieci.

     Na zakończenie spotkania, każdy z uczestników doznał satysfakcji z dobrze wykonanego zadania – dzieci otrzymały emblematy uznania, a młodzież została poczęstowana lizakami. 

     Gdy pojawiliśmy się w przedszkolu, dzieci  były trochę onieśmielone, ale później rozbawiły się na dobre,  i kiedy trzeba było już wracać do szkoły, to trudno było się z nimi rozstać. Obiecaliśmy, że jeszcze się spotkamy, poczytamy i  wspólnie pobawimy . Więc do zobaczenia…

     Bardzo dziękuję uczniom z klasy I E, którzy zaangażowali się w tę akcję, a są to: Stanisław Maciejewski, Martyna Hartuna, Paulina Flizik, Patryk Waloszczyk, Weronika Wiraszka, Karolina Tobieńska, Ewa Kiełpińska, Paweł Szewców i Sara Brzozowska.

     Myślę, że udział młodzieży w tym  projekcie, dał im dużo satysfakcji, zadowolenia i pokazał, że nawet najmniejszy gest dany od siebie, może wywołać uśmiech u drugiego człowieka.

                                           mgr Agnieszka Peikowska

                                           nauczyciel bibliotekarz

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour