Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Szkolna wycieczka do Warszawy 3-5.12.2014

      W dniach 3-5 grudnia 2014r. odbyła się szkolna wycieczka młodzieży II LO do Warszawy pod opieką pań Aleksandry Marczak, Barbary Zblewskiej i Agnieszki Peikowskiej.

      Pierwszego dnia odwiedziliśmy grób ks. Jerzego Popiełuszki i poświęcone mu muzeum.  Kolejnym punktem było Muzeum Więzienia ,,Pawiak” oraz Muzeum Walki i Męczeństwa znajdujące się w byłym więzieniu śledczym Gestapo przy Alei Szucha. Później młodzież spędziła czas w  galerii “Złote Tarasy”. Natomiast wieczorem udaliśmy się do Opery Narodowej na występ baletowy -"1914".

 Następnego dnia grupa zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie pogłębili  wiedzę na temat tego okresu w dziejach naszej historii. Uczniowie odwiedzili sejm, gdzie byli świadkami obrad.  Następnie udaliśmy się na spacer po parku w Łazienkach Królewskich oraz obejrzeliśmy ekspozycje poświęcone Józefowi Piłsudskiemu.

     Ostatniego dnia grupa udała się na Cmentarz Powązkowski- cywilny i wojskowy, gdzie zapaliliśmy znicze przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej, pochyliliśmy czoło nad poległymi w powstaniu warszawskim.

 

                                                   Opracowała Joanna Baska kl. II c

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour