Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Kolejna edycja uroczystości „Święta na Kociewiu” 18.12.2014

     W dniu 18 grudnia odbyła się w naszej szkole kolejna edycja uroczystości „Święta na Kociewiu”. Idea zorganizowania imprezy regionalnej zrodziła się w 1999 roku, kiedy to Starostwo Powiatowe przyjęło uchwałę o ustanowieniu dnia 23 listopada Dniem Powiatu Starogardzkiego. Przez lata pragnęliśmy przybliżać kulturę naszej Małej Ojczyzny, podkreślać naszą tożsamość narodową i regionalną, bo tradycje naszego Kociewia są ciekawe, bogate i głęboko zakorzenione w historii naszej ojczyzny. W czasie naszych uroczystości, jako że odbywają się w grudniu, podkreślamy akcenty bożonarodzeniowe. Każdego roku gościmy w naszej szkole zespół regionalny, których na Kociewiu nie brakuje. W tym roku gościliśmy grupę dziecięcą „Pelplińskie Gzuby”. Przybliżanie folkloru naszego Kociewia, poznawanie ciekawych miejsc i ludzi jest także związane z patronem naszej szkoły. W dniu 20 maja 2011 roku Rada Powiatu Starogardzkiego przyjęła uchwałę w sprawie nadania II Liceum Ogólnokształcącemu imienia Ziemi Kociewskiej. Od kilku lat zapraszamy na naszą uroczystość absolwentów naszego liceum, którzy odnieśli sukces w różnych dziedzinach życia np. artystycznej, sportowej, zawodowej i innych. W tym roku gościliśmy pana Bartosza Ossowskiego - absolwenta rocznik 2006 -który już od czasów liceum pasjonował się fizyką i w późniejszym czasie odniósł sukces w tej dziedzinie i nie tylko tej. Z wyróżnieniem, nagrodą Rektora oraz Złotą Odznaką Absolwenta ukończył Politechnikę Gdańską i dzisiaj spełnia się w pracy zawodowej.
     Jak co roku przygotowaliśmy Kociewski Stół Wigilijny, na który młodzież przygotowała tradycyjne potrawy z naszego regionu.
     Uczniowie klasy IB przygotowali krótkie przedstawienie pt. ,,Wigilijne Zamieszanie,, w reżyserii i na podstawie scenariusza uczennicy tej klasy Mariety Czubek.
     Na zakończenie uroczystości zaprezentował się zespół uczniów klasy IIIA w koncercie kolęd.
W czasie naszej uroczystości gościliśmy także Pana Starostę Leszka Burczyka oraz Naczelnika Wydziału Edukacji Pana Marka Gabriela.
     Na zakończenia prowadzący złożyli wszystkim świąteczne życzenia, a młodzież wysłuchała kilku ciepłych słów od Pana Starosty.
     Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. To dzięki waszym licznym talentom - aktorskim, wokalnym, muzycznym, kulinarnym a szczególnie dzięki umiejętności pracy w zespole -my, nauczyciele jesteśmy z Was dumni!
                                        Organizatorzy
                                        Hanna Jędrzejczyk i Beata Witkowska

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour