Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Jasełka Bożonarodzeniowe 19.12.2014

     W dniu 19 grudnia 2014r. odbyły się jasełka Bożonarodzeniowe,  w których brała udział klasa IC , Stanisław Maciejewski z IE oraz Jakub Mueller z ID pod przewodnictwem pani prof. Iwony Walas-Stalicy. Przedstawienie głównie ukazywało nam historię narodzin Jezusa lecz dodatkowo było przeplatane innymi scenami.

     Historia rozpoczyna się przyjazdem poetki, do Betlejem, która chce napisać poemat. Przez cały czas przygląda się wydarzeniom i wyciąga z nich wnioski. Następnie Herod, którego rewelacyjnie zagrał Stanisław, dowiaduje się o narodzinach Jezusa . W międzyczasie wplecione są historie 6 osób, które borykają się z takimi problemami jak odrzucenie przez rówieśników czy brak uwagi ze strony rodziców. Każda z nich jest  wystawiana na próbę, musi wybierać między dobrym, a złym duchem. Główne role, Józefa i Maryi zagrały Paulina Jóźwiak wraz z Emilią Nowak.

     Przedstawienie udoskonaliło Szkolne Koło Wokalne wraz z prof. Jerzym Jędrzejczykiem , pięknie śpiewając kolędy. Pomimo krótkiego czasu przygotowań inscenizacja wyszyła bardzo dobrze J

     Życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

                                     Opracowała Weronika Tecław z kl. IC

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour