Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Warsztaty dziennikarskie z red. Tadeuszem Majewskim 24.02.2015

     Dnia 24.02.2015 roku odbyły się warsztaty dziennikarskie, których gościem i prowadzącym był słynny redaktor z Kociewia, Pan Tadeusz Majewski. Zajęcia te powstały z inicjatywy redaktorek Lustra Szkoły. Udział w nich brała cała klasa IC .

     Celem zajęć było pobudzenie kreatywności wśród młodzieży i zachęcenie ich do bliższego zapoznania się ze sztuką żurnalistyki. Spotkanie otworzył krótki wykład redaktora Majewskiego na temat jego twórczości, a następnie wszyscy uczniowie mieli okazję do częściowego zapoznania się z rolą dziennikarza. Poruszone były takie tematy jak polityka według młodzieży, problem zatracenia się w świecie wirtualnym oraz rzeczywistość szkolnego celebryty. Zajęcia miały formę konferencji prasowej, zaś w rolę mówców wcielił się gospodarz klasy I C - Alina Sierocka, zastępca - Jakub Mazur oraz jedna z redaktorek Lustra Szkoły - Paulina Rezmer. Każda z tych osób mogła wypowiedzieć się na wspomniane trzy tematy, a reszta klasy jako dziennikarze zadawali pytania z nimi związane.

     Na zakończenie zajęć przedstawiciele klasy podziękowali redaktorowi za przeprowadzenie zajęć i wręczyli mu kwiaty w imieniu całej klasy IC.

 

                                                             Redakcja "Lustra Szkoły"

 

     

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour