Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Wieczór z astronomią 24.02.2015

     Wtorkowy wieczór, księżyc świeci a choć niebo pochmurne gwiazdy i tak widoczne. Co by tu innego robić jak nie uczestniczyć w „Wieczorku z astronomią”?
     II LO wzorem ubiegłego roku zorganizowało pod przewodnictwem nauczycielek fizyki pani Bożeny Ptaszyńskiej oaz pani Justyny Ejsmond wieczór pełen atrakcji. W tym roku spotkanie odbyło się na terenie szkoły. Przed głównym wejściem rozstawili swoje teleskopy astronomowie-pasjonaci i służyli sprzętem jak i wiedza o niebie dla szkolnych odkrywców. Podziwiać można było Jowisza, Wenus oraz Księżyc. Dowiedzieć co to za zjawisko halo czy też podziwiać niebo i okolice przez noktowizory, i zgłębić ciekawostkę po co też one astronomom. Choć noc była dość chłodna i nie sprzyjała odkrywcom stawili się oni w bardzo licznym gronie. 
     Na szkolnej auli można było nie tylko się ugrzać i coś przekąsić ale posłuchać wykładów na temat nieba, czasu, słońca i astronomii. Swoją wiedzą dzielili się m.in. Wojciech Jurczyk, Krzysztof Gałka, Jarosław Pióro, Marek Dąbkowski oraz absolwent naszego II LO Rafał Deska. 
     Jak to na takich imprezach bywa przerywnikiem w zabawie był konkurs z nagrodami, a najbardziej się uczniom podobała czapka z światłem LED ufundowana przez sklep Delta Optical.
Powiem tylko tyle możesz żałować że Cię tam nie było! 

                                                                     red. Monika G

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour