Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Ogólnopolska olimpiada dla uczniów szkół średnich „Zwolnieni z teorii” 20.03.2015

 

     20 marca 2015r. w Zespole Szkół Publicznych w Pączewie odbyło się spotkanie w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”, przeprowadziła je nasza uczennica Weronika Sójka z klasy Ib wraz z czterema współorganizatorkami z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starogardzie Gdańskim.

     „Zwolnieni z teorii” jest ogólnopolską olimpiadą dla uczniów szkół średnich. To praktyczna gra zespołowa, której zadaniem jest zrobienie prawdziwego projektu społecznego.

     Na początku spotkania grupa przedstawiła prezentację multimedialną, omawiającą zagrożenia związane z uzależnieniem od internetu oraz wspólnie z młodzieżą obejrzała film "Wyloguj się do życia" nawiązujący do internetowego życia młodzieży. Po filmie pan Marek Panas-kilkuletni reprezentant i trener Polski w piłkę ręczną- przeprowadził warsztaty, na których opowiadał m.in. o swoim pobycie na Mistrzostwach Świata w Rosji.

     Następnie rozpoczął się mecz piłki ręcznej dla uczniów gimnazjum, w którym sędziował pan Marek. Dla każdego zawodnika był słodki upominek, a dla najlepszego zawodnika meczu czekała niespodzianka. Po meczu dzieci z młodszych klas wzięły udział w konkurencjach sportowych. Po ich zakończeniu również zagrały mecz piłki ręcznej. Pan Marek zwycięskim drużynom wręczył nagrody, po czym spotkanie dobiegło końca.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour