Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Przekazanie portretu doktora Józefa Milewskiego 19.03.2015

     W czwartek 19 marca w Bibliotece naszej szkoły odbyło się uroczyste przekazanie obrazu portretu Józefa Milewskiego, znanego regionalisty i publicysty, przez syna, Pana Stefana Milewskiego. Autorem portretu jest znany na Kociewiu artysta plastyk Pan Józef Olszynka. Dzień tej niecodziennej uroczystości nie był przypadkowy, ponieważ 19 marca Pan Józef Milewski obchodził swoje imieniny, a jak wspominał Pan Stefan zawsze w rodzinie Państwa Milewskich była to data szczególna, okazja do wspólnych rodzinnych spotkań.
     Na wstępie Dyrektor Piotr Cesarz bardzo serdecznie podziękował Panu Stefanowi za dar
dla szkoły - portret Józefa Milewskiego i 20 egzemplarzy „Księgi Pamiątkowej – 100-lecie urodzin
doktora Józefa Milewskiego, historyka Kociewia”. Dyrektor podkreślił, że portret i Księga zostaną
wyeksponowane w kąciku regionalnym naszej biblioteki/czytelni. Dyrektor przywitał Prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej Pana Mirosława Kalkowskiego oraz przedstawicieli naszej społeczności szkolnej – nauczycieli i oczywiście uczniów. Podkreślił, że dzisiejsza uroczystość nawiązuje do ubiegłorocznego uroczystego spotkania zorganizowanego w auli naszej szkoły / 15 marca 2014 r. / przez Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia urodzin dr. Józefa Milewskiego, szczegółowo opisanego w Księdze Pamiątkowej.
     Pan Stefan Milewski – wieloletni włodarz Starogardu Gdańskiego, były wicewojewoda Gdański przekazał na ręce dyrektora Portret a jednocześnie podzielił się z zebranymi swoimi refleksjami nawiązującymi do życia ojca, Jego twórczej pracy. Zebrani mieli okazję posłuchać wspomnień o życiu autora tak wielu książek poświęconych Kociewiu.
     Cieszymy się, że w czytelni szkoły, która w 2011 roku przyjęła imię Ziemi Kociewskiej, w „Regionalnym Kąciku” wisi Portret tak znanego i cenionego historyka Kociewia.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour