Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Z wizytą w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 8 „Bajeczka” 27.05.2015

     W ramach projektu „Poczytaj mi przyjacielu”, którego koordynatorem w naszej szkole jest pani Agnieszka Peikowska, dnia 27 maja 2015 roku, uczniowie II LO w Starogardzie Gdańskim po raz drugi odwiedzili Miejskie Przedszkole Publiczne nr 8 „Bajeczka”, gdzie w grupie Krasnali odbyło się spotkanie czytelnicze.

     Tematem naszych zajęć była łąka. Spotkanie rozpoczęła Ewa Kiełpińska, przeprowadzając z dziećmi krótką rozmowę na temat zwierząt i owadów, które są jej mieszkańcami. Przygotowaliśmy także krótkie zagadki, które rozwijały w dzieciach spostrzegawczość. W dalszej części spotkania, uczniowie naszej szkoły: Sara Brzozowska, Paulina Flizik, Weronika Wiraszka, Patryk Walaszczyk, Stanisław Maciejewski oraz Ewa Kiełpińska z klasy I E zaprezentowali dzieciom krótkie wiersze Jana Brzechwy "Do Biedronki Przeszedł Żuk" oraz "Ślimak". Po wysłuchaniu recytacji, wspólnie porozmawialiśmy na temat występujących tam postaci.

     Kolejną atrakcją naszego spotkania była zabawa ruchowa. Dzieci biegały po sali, w momencie kiedy grała muzyka, gdy zaś ucichła, podnosiły z ziemi małe karteczki na których znajdowały się poszczególne polne żyjątka, takie jak motyle, mrówki i ślimaki, a następnie szybko musiały odnaleźć swoje grupy. Ostatnią już atrakcją, było konstruowanie biedronek metodą orgiami płaskiego. Krasnale wraz z pomocą naszych uczniów zbudowali z rozsypanych elementów prześliczne biedronki, a za tak wspaniałą zabawę, otrzymały od nas drobny, słodki upominek, właśnie w postaci tych owadów.

     Ponieważ było to nasze drugie spotkanie, dzieci włączały się w zabawy coraz śmielej. Obiecaliśmy, że wrócimy do nich po wakacjach, lecz wtedy zastaniemy już nie Krasnali, a Pszczółki! Uśmiech

     "To spotkanie pokazuje nam, że można robić coś dla innych, i czerpać z tego wielką radość. Przy okazji chcielibyśmy podziękować dzieciom za tak wspaniałą zabawę" - mówi jeden z uczniów, który uczestniczył w wydarzeniu.

     Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania. Do zobaczenia!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour