Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Wycieczka do Grecji 2-11.06.2015

      Po raz dwunasty w naszym liceum zorganizowaliśmy wycieczkę zagraniczną. Dotychczas byliśmy:
Włochy – Rimini – czerwiec 2004r.
Grecja – Scotina Paralia - czerwiec 2005 r.
Bułgaria – Rawda – czerwiec 2006 r.
Grecja - Thassos - czerwiec 2007 r.
Czarnogóra – Ulcinj czerwiec 2008 r.
Chorwacja - Kraljevica 2009 r.
Bułgaria – Byala - Turcja – Istambuł czerwiec 2010r.
Włochy – Sardynia -Tortoli- czerwiec 2011r.
Włochy - Sycylia - czerwiec 2012r.
Hiszpania - Lloret de Maar - czerwiec 2013r.
Czarnogóra - Ulcinj - czerwiec 2014r.

     W tym roku postanowiliśmy odwiedzić Grecję, pokonaliśmy 6400km. Wycieczka została zorganizowana przez II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim . Opiekunami byli jak zawsze nauczyciele naszego liceum: Aleksandra Marczak-nauczycielka historii, Iwona Kozłowska- nauczycielka języka angielskiego, Marek Kroplewski -nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa i Łukasz Gabriel nauczyciel historii i wychowania fizycznego z I Liceum Ogólnokształcącego .Przy organizacji imprezy niezawodnie pomógł Dariusz Stuba- nauczyciel geografii i wychowania fizycznego, który w tym roku wyjątkowo nie przewodził grupie.

     Wyjazd odbył się 2 czerwca ok. godz. 17 spod Starogardzkiego Centrum Kultury. Jednak zanim uczestnicy wycieczki dojechali do celu, zatrzymali się w miejscowości Hajduszoboszlo na Węgrzech, gdzie mieli możliwość skorzystać z basenów termalnych. Swój pierwszy nocleg spędzili w Leptokarii. Pięknym kurorcie położonym na Riwierze Olimpijskiej tuż przy morzu Egejskim i Olimpie. Dzień 5 czerwca to zwiedzanie Meteorów, średniowiecznych klasztorów z XV i XVI wieku zbudowanych w górach na wysokości ok. 650 m n.p.m., oraz dojazd do Agii Theodori. Miasta, w którym zatrzymali się na 4 dni. Młodzież miała tam okazję do kąpieli w morzu i basenie, zakupów i odpoczynku.

     Niedziela została poświecona na zwiedzenie Aten - stolicy Grecji. Uczniowie wraz z opiekunami wspięli się na wzgórze Akropolu, skąd moli podziwiać niesamowite widoki miasta i oczywiście zobaczyli słynny Partenon. O godzinie 15 wzięli również udział w uroczystej zmianie warty przed Parlamentem.
Kolejnego dnia odbyła się wycieczka do Myken. Zwiedzanie starożytnego miasta założonego przez Perseusza oraz Grobu Agamemnona, czyli inaczej Skarbcu Atreusza. Przerwę na posiłek i zakupy zrobiono w Nafplion, mieście zbudowanym na styl wenecki. A następnie udano się do Epidauros. Miejsca, w który w starożytności znajdowała się świątynia Asklepiosa, patrona lekarzy, oraz słynny teatr zbudowany w IV wieku p.n.e. o najlepszej akustyce.

     We wtorek po wykwaterowaniu uczestnicy wycieczki udali się do Delf, gdzie w starożytności wiele osób przybywało do wyroczni delfickich po rady. A później ponownie do Leptokarii na kolejny nocleg.
Następnego dnia młodzież ponownie miała możliwość kąpieli w morzu, zakupów i odpoczynku. Po godzinie 14 autokar ruszył w kierunku Polski, gdzie wszyscy dotarli następnego dnia przed godz. 24.

     W przyszłym roku planujemy wycieczkę na Sardynię, na którą już w tej chwili gorąco zapraszamy młodzież Uśmiech.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour