Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

I Kociewskie Targi Wydawnicze 11-13.09.2015

    Przedstawiciele wolontariatu naszej szkoły wraz z nauczycielkami biblioteki szkolnej wzięli udział w I Kociewskich Targach Wydawniczych.

     W dniach 11 – 13 września w Starogardzie Gdańskim stolicy Kociewia, odbyły się I Kociewskie Targi Wydawnicze, wpisujące się w trwający w tym roku V Kongres Kociewski.

Targi zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Bernarda Sychty. Komitet organizacyjny targów to Hanna Bielang, Dorota i Jarosław Piechowscy oraz Dyrektor MBP Radosław Spychalski.

     Pomocą w organizacji tak dużego przedsięwzięcia służyli wolontariusze z naszej szkoły: Dagmara Solejewska z klasy IIC, Julia Kubkowska z klasy IC, Maria Piechowska z klasy II D, Łukasz Sojka z klasy IF, Jakub Łącki i Dominika Stolc z klasy IE , Aleksandra Czapla i Monika Kilich z klasy III B.

     W ramach I Kociewskich Targów Wydawniczych odbyło się pierwsze Sympozjum Bibliotekarzy Kociewia.
Udział w sympozjum wzięło ponad 40 osób - bibliotekarze z prawie 20 bibliotek, regionaliści, pisarze i wydawcy, dzięki czemu powstał warsztat pracy nad nowymi kierunkami działań i promocji Kociewia. Naszą Bibliotekę Szkolną reprezentowały panie Iwona Kolaska i Agnieszka Peikowska.

     Sympozjum stało się miejscem wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i zacieśniania współpracy między bibliotekami z terenu Kociewia. Wygłoszono 6 bardzo ciekawych referatów z historii naszego regionu. Temat tegorocznego, starogardzkiego spotkania bibliotekarzy brzmiał: Biblioteka - miejsce kształtowania tożsamości regionalnej.

     I Kociewskie Targi Wydawnicze spowodowały, że impreza na stałe zostanie wpisana w kalendarz imprez naszego miasta, a targi staną się oczekiwanym w środowisku wydarzeniem.
 

Polecane linki do tematu
http://ktw.mbpstarogard.pl/aktualnosci/czytaj/I-Kociewskie-Targi-Wydawnicze---podsumowanie/17
http://ktw.mbpstarogard.pl/galeria/podglad/I-Kociewskie-Targi-Wydawnicze/1

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour