Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

XII Światowy Dzień Sybiraka 17.09.2015

     Dnia 17.09.2015r rozszerzenia programowe z historii oraz klasa 1 a, wraz z opiekunkami Aleksandrą Marczak i Barbarą Zblewską udały się do Szymbarku na XII Światowy Dzień Sybiraka odbywający się corocznie 17 września w rocznicę napaści radzieckiej na Polskę. Uroczystość miała miejsce w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Każdego roku spotykają się tego dnia Sybiracy, Rodzina Katyńska,ich rodziny, bliscy oraz wszyscy, dla których ten dzień jest ważny.

     W programie uroczystości znalazły się m. in: uroczyste odsłonięcie repliki bramy do obozu koncentracyjnego Stutthof, Msza Św. Koncelebrowana z oprawą Wojska Polskiego, wspólne śpiewanie piosenek Anny German, na które zaprosiła Agnieszka Babicz – Stasierowska, spektakl teatralny „Wywiad”

     Zobaczyliśmy tam wiele ciekawych i unikalnych w skali świata obiektów m. in.: Dom Sybiraka, Najdłuższą Deskę Świata, Dom Powstańca Polskiego z Adampola, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Największy Koncertujący Fortepian Świata i „Dom do Góry Nogami”.
Niektórym z nas udało się porozmawiać z Sybirakami, którzy opowiadali nam swoje przeżycia. Byliśmy bardzo wzruszeni ich opowieściami i wdzięczni za poszerzenie naszej wiedzy o minionych wydarzeniach.


     Opracowała Marieta Czubek, kl. II b

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour