Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

"PoczytajMY" przedszkolakom 9.11.2015

     Rok szkolny 2015/16 jest rokiem, w którym szczególną uwagę przykłada się w szkołach do rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W związku z tym postanowiliśmy rozpocząć drugi rok czytania książek przedszkolakom z programem Centrum Edukacji Obywatelskiej "PoczytajMY" (w ubiegłym roku był to program "Poczytaj mi, przyjacielu"). Koordynatorem tego projektu w naszej szkole jest nauczycielka biblioteki Agnieszka Peikowska.

     W tym roku młodzież z klasy II E: Martyna Hartuna, Karolina Tobieńska, Weronika Wiraszka, Paulina Flizik, Patryk Walaszczyk, Stanisław Maciejewski oraz z klasy II B Ewa Kiełpińska  z wielką ochotą zaangażowała się w realizację spotkań czytelniczych z dziećmi z przedszkola nr 8 "Bajeczka” w Starogardzie Gdańskim. Pierwsze spotkanie odbyło się dnia 9 listopada br.  Na początku prowadzący w szczególny sposób przywitali uczestników zabawy, a następnie   z podziałem na rolę przeczytali  bajkę pod tytułem „Bądź sobą” , autorki Emilii Moniuszko – Kwiecińskiej. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki  a potem chętnie odpowiadały na zadawane przez młodzież pytania do jej treści. W dalszej części spotkania, przedszkolaki wraz z młodzieżą wykonali maski słonia, po czym odbyła się zabawa – kim jestem? Na koniec został wykonany kalendarz nastroju, mający na celu określenie w jakim jestem teraz nastroju oraz rozumienie i akceptowanie uczuć innych osób. Każde dziecko rysowało flamastrem nastrój, w jakim się obecnie znajdowało (np. buźka wesoła, znudzona, smutna, zła, zdziwiona). Ku naszej radości, zarówno na twarzach dzieci jaki i w kalendarzu, wszystkie buźki były roześmiane Uśmiech.

     W ramach podziękowania maluchy pięknie odśpiewały dla nas tematyczną piosenkę „Ja to ja” i serdecznie zaprosiły do swojego przedszkola na kolejne spotkania czytelnicze.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour