Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Wystawa "Młodopolskie Interpretacje Świata…"

     Dnia 19 listopada klasy I d i I f pod opieką pani Lucyny Prabuckiej i pani Moniki Miloch udały się do Starogardzkiego Centrum Kultury na wystawę ,,Młodopolskie Interpretacje Świata…’’. Obejmuje ona 63 prace z zakresu malarstwa, grafiki i rzeźby ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu.     

     Prace wskazują na zagadnienia, które były istotne dla osób żyjących w XIX i XX wieku. Wiele z nich to obrazy wybitne np. Topole Jana Stanisławskiego, Portret lalki Olgi Boznańskiej, Portret Feliksa Jasieńskiego Jacka Malczewskiego, Przed burzą wieczorem Leona Wyczółkowskiego czy Dziewczynka Stanisława Wyspiańskiego. Podczas wystawy uczniowie mogli podziwiać dzieła prezentujące pejzaż, architekturę, folklor, portret, pracownię malarza, satyrę, japonizm, martwą naturę i niepodległość.

     Duże zainteresowanie wzbudził obraz W Pracowni Jacka Malczewskiego. Artysta ten często w swojej twórczości przedstawiał motyw miejsca, w którym pracował. Jednym z impulsów do namalowania tego dzieła była przeprowadzka mężczyzny.

     Ekspozycja pozwoliła licealistom zapoznać się z różnorodnością tematyczną i bogactwem zagadnień formalnych polskiego modernizmu.

                                     Opracowała Magdalena Brejza klasa I d.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour