Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kociewskiej trzecie w Polsce!!! 9.12.2015

     Od października 2015 uczniowie klasy II A brali udział w projekcie “Bezpieczna e-szkoła” organizowanym przez Fundację “Piąte Medium” w Lublinie. W ramach projektu stworzyli film pt. "W sidłach naiwności - bezpieczeństwo w sieci". Głównym celem projektu była aktywizacja młodych ludzi i podniesienie ich świadomości oraz kompetencji w zakresie świadomego, bezpiecznego, krytycznego i twórczego korzystania z medium, jakim jest Internet.

     9 grudnia podczas uroczystej gali, która odbyła się w Auli Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinienastąpiło wręczenie nagród w organizowanym przez Fundację Piąte Medium konkursie na najciekawsze działanie w ramach programu „Bezpieczna e-szkoła”. W gali uczestniczyli przedstawiciele biorącej udział w projekcie klasy 2A Eryk Zaborowski i Paweł Górka wraz z opiekunem Panią Beatą Mokwą, koordynatorką z ramienia Fundacji Piąte Medium była Martyna Domachowska. Projekt klasy 2A zajął trzecie miejsce w konkursie oraz nagrodę publiczności. W konkursie uczestniczyła 25 zespołów klasowych z całej Polski.Pierwsze i drugie miejsce zajęły szkoły z Krakowa i Rzeszowa.

     Z sukcesu cieszy się cała szkolna społeczność. Wszystkim uczniom klasy 2A sukcesu pogratulowali Pan Dyrektor Piotr Cesarz i Pani Wicedyrektor Hanna Gałązka- Janas oraz wielu nauczycieli, absolwentów i przyjaciół szkoły.

       wychowawca

       Grzegorz Piwowarczyk

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=zJe-Tm0fBdg

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour