Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Szkolna wycieczka do Warszawy 2-4.12.2015

     W dniach 2-4 grudnia odbyła się po raz kolejny szkolna wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klas 1 i 2 wraz z p. Aleksandrą Marczak i p. Barbarą Zblewską oraz z p. dyrektorem Piotrem Cesarzem.

     Pierwszym odwiedzonym miejscem po przyjeździe do stolicy było Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Złożyliśmy hołd przy jego grobie oraz poznaliśmy historię życia i męczeńskiej śmierci. Następnie udaliśmy się do miejsc powszechnie znanych chociażby z książki „Kamienie na szaniec”, a mianowicie do Muzeum Więzienia „Pawiak” oraz Muzeum Walki i Męczeństwa znajdujące się w byłym więzieniu śledczym Gestapo przy Alei Szucha. Kolejnym punktem programu była wizyta w sejmie, gdzie wysłuchaliśmy wykładu na temat procesu legislacyjnego. Dzień zakończyliśmy wieczornym spacerem po Warszawie oraz spektaklem „ Fredraszki” w Teatrze Narodowym z udziałem znanych aktorów takich jak: Jan Englert, Piotr Grabowski, Grzegorz Małecki i Beata Ścibakówna.

     Dzień drugi rozpoczął się zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego, które na wszystkich zrobiło duże wrażenie, a wspaniale przygotowani przewodnicy przybliżyli nam historię tak bliskich nam wydarzeń z 1944r. Następnie obejrzeliśmy piękne sale w Pałacu Prezydenckim oraz przespacerowaliśmy się alejkami Łazienek Królewskich.
Ostatniego dnia odwiedziliśmy niedawno otwarte Muzeum Katyńskie, gdzie największe wrażenie robiły przedmioty, które pozostały po zamordowanych w zbrodni katyńskiej – obrączki, zdobione pudełka po tytoniu, guziki, klucze. Rzeczy te związane były z życiem ofiar. Pożegnaliśmy się z Warszawą zapalając znicze i składając hołd poległym w katastrofie smoleńskiej oraz zasłużonym Polakom na Cmentarzu Powązkowskim.

     Przez całą wycieczkę czas umilał nam kierowca, p. Łukasz, który spełniał muzyczne życzenia w autokarze oraz zabawiał żartami. Za cudowną atmosferę dziękujemy naszym organizatorkom oraz p. dyrektorowi!

                       Opracowała Dominika Baryła kl. 1 a

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour