Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Lekcja otwarta pt. "ONI WOLNOŚĆ, A MY PAMIĘĆ " 10.03.2016

    Dnia 10.03.2016r rozszerzenie programowe z historii klas 2 a,b,c wraz z opiekunem, Aleksandrą Marczak, przygotowało lekcję otwartą pt. "ONI WOLNOŚĆ, A MY PAMIĘĆ ". Tematem lekcji był Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Wśród zaproszonych gości znalazła się dyrekcja szkoły, wychowawcy klas, rodzice oraz uczniowie z klasy 1a i rozszerzenia programowego z historii klas trzecich.

     W trakcie lekcji młodzież skoncentrowała się na żołnierzach niezłomnych operujących na Pomorzu- oddział majora „Łupaszki”. Starała się przekazać publiczności fragment historii o tych, którzy kontynuowali walkę po zakończeniu II wojny swiatowej , a przez lata komunistycznej władzy byli skazani na zapomnienie. Na spotkaniu usłyszeć można było piosenki z płyty „Panny Wyklęte” oraz wiersze związane z tą tematyką. Lekcja wzbogacona była o wystawy IPN-u z Bydgoszczy i Gdańska dotyczące Żołnierzy Wyklętych Pomorza i Kujaw oraz sylwetce gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.

     Lekcja zakończyła się krótkim podsumowaniem ze strony pani Aleksandry Marczak oraz kilka miłych słów pod adresem organizatorów powiedział dyrektor szkoły.

 

                                 Opracowała Marieta Czubek z kl.IIb

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour