Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Lekcje w Galerii „A” 8.01 - 7.02.2016

     Po raz kolejny młodzież naszej szkoły uczestniczyła w lekcjach sztuki organizowanych w Galerii „A” w Starogardzkim Centrum Kultury. W ramach lekcji języka polskiego oraz wiedzy o kulturze klasy pierwsze oraz wybrani przedstawiciele klas drugich wraz z Urszulą Tuszyńską – Chęć oraz Aliną Szczodrowską - Gdaniec mogły zapoznać się z wystawami twórców sztuki polskiej. Pierwsza wystawa prezentowana była od października do 10 grudnia 2015 roku i poświęcona była twórcom przełomu XIX i XX wieku czyli Młodej Polski. Wystawa nosiła tytuł „Młodopolskie interpretacje świata”.

     Stanisławski, Wyspiański, Mehoffer, Boznańska, Pankiewicz, Malczewski, Wojtkiewicz, jak mówili organizatorzy wystawy, to ikony naszej rodzimej sztuki – artyści, których twórczość jest powszechnie znana i podziwiana i stanowi często inspirację  dla współczesnych artystów dostrzegających ponadczasowe wartości zawarte w ich artystycznym zamyśle. Wszystkie prezentowane prace pochodziły ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu.
Druga wystawa poświecona była malarstwu Pawła Wyborskiego, mieszkańca Starogardu Gdańskiego i mogliśmy ją podziwiać od 8 stycznia do 7 lutego 2016 roku.

     Na wystawie w Galerii "A" w Starogardzie Gdańskim autor zaprezentował prace z cyklu „Obrazy o ikonach”, namalowane z fascynacji estetyką ikony.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour