Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Radosna wizyta Przedszkolaków w naszej szkole 18.05.2016

     W ramach kontynuacji projektu „PoczytajMy” dnia 18.05.2016r. dzieci z przedszkola nr 8 „Bajeczka” w Starogardzie Gdańskim odwiedziły naszą szkołę. Pani Dyrektor i Pan Dyrektor oraz młodzież z klasy IIE: Karolina Tobieńska, Martyna Hartuna, Paula Holz, Wioleta Żurek oraz z IF: Bartosz Brauer ,pod przewodnictwem koordynatora projektu pani Agnieszki Peikowskiej ciepło przywitali nowych gości. 

     Po przybyciu każdemu z dzieci przypięto literkę. Pierwsze było lokomotywą, a reszta musiała stworzyć wagony zgodne z kolejnością alfabetu. Taki piękny pociąg był oprowadzany po naszej bibliotece, gdzie czekały na wszystkich ciekawe niespodzianki, jak największe i najmniejsze książki, które mogli sami obejrzeć. Po krótkiej wycieczce dzieci rozsiadły się w dużych, szkolnych ławkach , w sali 0.4. Mogły na moment poczuć się jak prawdziwi uczniowie, lecz nie czekała na nich trudna lekcja, a zabawna bajka o alfabecie. Przedszkolaki, które właśnie zaczynają swoją przygodę z nauką alfabetu z zaciekawieniem słuchały historii. Następnie rozpoczęło się to na co mali uczniowie czekali najbardziej- zabawa i kolorowanie. Dzieci rysowały piękne rzeczy rozpoczynające się na wylosowaną literę, świetnie się przy tym bawiąc. Kiedy wszyscy pochwalili się już swoimi pracami ich oczom ukazały się kolorowe puzzle przedstawiające pociąg literek. Teraz maluchy wraz z pomocą nauczycielek i licealistów próbowały ułożyć wszystkie literki zgodnie z kolejnością, którą przypomniała im bajka.

     Na koniec wszyscy zostali obdarowani upominkami w formie słodyczy i w świetnych nastrojach zrobiono wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Dzieci z radością zaprosiły na kolejną wizytę w ich przedszkolu. Była to niesamowita zabawa dla dzieci jak i naszej młodzieży oraz nauczycieli.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour