Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Dzień Dziecka 1.06.2016

     1 czerwca już po raz piąty odbył się przygotowany i tworzony przez młodzież festyn z okazji Dnia Dziecka. Tegoroczny event przebiegał pod hasłem „Jesteśmy w Europie” i nawiązywał do organizowanych we Francji Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Po oficjalnym rozpoczęciu festynu przez Dyrektora II LO Piotra Cesarza uczniowie zaprezentowali podczas taneczno-wokalnego, nierzadko kabaretowego występu informacje dotyczące kultury i życia w określonym kraju finalisty Euro 2016. Dodatkową atrakcją były występujące w poszczególnych krajach potrawy regionalne, a pieniądze pochodzące z ich sprzedaży zostały przeznaczone na pomoc charytatywną dla chorującego na nowotwór absolwenta szkoły.

     Kolejnym akcentem tegorocznego festynu był zorganizowany przez nauczycielki matematyki i wychowania fizycznego – Elwirę Bieńkowską i Aleksandrę Dulks konkurs sportowo - matematyczny, który miał na celu popularyzować obie dyscypliny. Był to projekt, adresowany do uczniów klas pierwszych i drugich. W konkursie uczestniczyło 40 uczniów. Podczas zawodów czteroosobowe zespoły rozwiązywały zadania matematyczne i sprawnościowe. Motywem przewodnim Konkursu Sportowo - Matematycznego było hasło „Nie zawsze trzeba wygrać, aby być zwycięzcą”.

     W Dniu Dziecka w II Liceum zagościł duch zdrowej rywalizacji i kreatywności, nikt nie był przegrany. Wszyscy byli zwycięzcami, a każda klasa została nagrodzona słodką niespodzianką.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour