Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Klasy II E i II F w Karpaczu i Pradze 14-17.06.2016

     W dniach 14-17 czerwca  uczniowie z klas II E i II F wraz z opiekunami  p. Barbarą Zblewską, p. Lucyną Kalicińską i p. Agnieszką Peikowską  udali się na wycieczkę do Karpacza.
Pierwszym odwiedzonym miejscem po przyjeździe był deptak w  Karpaczu oraz basen w Hotelu Gołębiewski. Następnego dnia udaliśmy się do Skalnego Miasta w Czechach, gdzie podziwialiśmy unikalne piaskowe skały. Przewodnik pokazał nam i opowiedział o wielu z nich, np. takich  jak: Starosta i Starościna, Ząb czy Kochankowie.

Kolejnym punktem naszego programu była Praga. Mogliśmy tam zobaczyć piękne Stare Miasto, Archikatedrę Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, przeszliśmy także mostem Karola, na którym stała figura Św. Jana Nepomucena.  Legenda głosi, że dotknięcie tablic pod figurą przynosi szczęście. Na koniec odwiedziliśmy plac Wacława. Spróbowaliśmy także czeskiej kuchni.
Ostatniego dnia wybraliśmy się do wrocławskiego zoo, gdzie podziwialiśmy wiele gatunków zwierząt niespotykanych w Polsce. Znajdują się tam między innymi: nosorożce, hipopotamy nilowe, renifery oraz rekiny. Na terenie zoo znajduje się także Afrykanarium, olbrzymi pawilon z kilkoma basenami, w których można podziwiać wiele gatunków fauny i flory z różnych części Afryki. 
Całą wycieczkę czas umilał nam kierowca, p. Łukasz, który spełniał nasze muzyczne życzenia oraz zabawiał żartami. Za miłą atmosferę  na wycieczce dziękujemy naszym organizatorkom. 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour