Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

„PoczytaMy” w „Bajeczce” - spotkanie poczytajkowe w przedszkolu 30.11.2016

     Dnia 30 listopada udaliśmy się z grupą uczniów z klasy II F (Bartek Brauer, Zuzia Kozłowska, Paulina Wiraszka, Julia Brzoskowska, Magda Pykron, Monika Malinowska, Oliwia Brandt, Patrycja Delewska) realizujących program „PoczytaMy”, na spotkanie poczytajkowe do zaprzyjaźnionego Miejskiego Publicznego Przedszkola nr 8 „Bajeczka” w Starogardzie Gdańskim. Przypomnę, że celem programu jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
Tematem tego spotkania była podróż w krainę baśni i bajek – „Zaczarowanym pociągiem w świat bajki.”

     Na początku spotkania młodzież zaproponowała dzieciaczkom zabawę na powitanie, następnie wszyscy usiedli w kole. Osoba prowadząca zaprosiła dzieci w „podróż do krainy bajki’ mówiąc, że jeśli chcemy przenieść się w jakieś ciekawe miejsce, może nam w tym pomóc wypicie czarodziejskiego napoju – jego przygotowanie wymaga zaklęcia: garstka fantazji, szczypta radości, niech ta grupa w bajce zagości ;-) Po wypiciu tego napoju nikt nie miał już wątpliwości gdzie jest….
Następnie uczniowie odczytali bajki z podziałem na role ( były też partie śpiewane), a dzieci grzecznie słuchały i obserwowały. Później był czas na rozmowę, wspólną zabawę, kolorowanie i śpiew.
Bardzo się cieszę, że młodzież tak fajnie zaangażowała się w tą akcję, dziękuję Wam bardzo.

     Mamy nadzieję, że dzieci będą mile wspominały wspólnie spędzone z nami chwile i że książka stanie się dla nich przyjacielem na całe życie.
     

                      BIBLIOTEKA SZKOLNAUśmiech

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour