Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Wyjazd na wykłady psychologiczne na USWPS w Sopocie 9.12.2016

     W dniu 09.012.2016r. młodzież naszej szkoły wraz z pedagogiem szkolnym uczestniczyła w „Spotkaniach psychologicznych”, które odbyły się w sopockim wydziale Uniwersytetu SWPS.

     Podczas pobytu na Uniwersytecie SWPS młodzież wzięła udział w ciekawych wykładach prowadzonych przez psychoterapeutę, seksuologa, wykładowcę Uniwersytetu SWPS - pana Michała Pozdał: „Profilaktyka rozwoju psychoseksualnego w okresie dorastania - dojrzewanie płciowe” - podczas spotkania prowadzący starał się odpowiedzieć na następujące pytania: Czym dla naszego organizmu i emocji jest dorastanie? Jak zmieniają się ludzkie ciało i psychika w okresie adolescencji? Co jest normą rozwojową a co powinno nas martwić? Po co w człowieku rodzi się popęd seksualny i co oznacza słynna "burza hormonów"?

     Profilaktyka zaburzeń lękowych w okresie dorastania - – uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się m.in. jaka jest różnica między zwykłym lękiem a zaburzeniem lękowym, jak rozpoznawać u siebie i innych objawy zaburzeń takich jak np. fobia społeczna. Dowiedzieli się, jaka jest granica między złością i agresją, gdzie szukać pomocy oraz jak pomóc samemu sobie i innym.

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour