Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Wizyta młodzieży na oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku 13.12.2016

     Dnia 13 grudnia 2016r. nasza młodzież wraz z opiekunami panią Lucyną Kalicińską i Agnieszką Peikowską udała się z Mikołajkową wizytą do dzieci przebywających na oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej  Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

     Te miłe, mikołajkowe spotkania stały się naszą szkolną tradycją, gdyż już od 14 lat odwiedzamy to szczególne miejsce.

     Mali pacjenci zostali obdarowani przez Św. Mikołaja ślicznymi pluszowymi misiami, które ufundowało Szkolne Koło Wolontariatu. Uczeń kl. I A Jakub Bathis wcielił się w rolę Św. Mikołaja i wraz ze śnieżynkami – uczennicami: Patrycją Cejrowską (z kl. I A), Kasią Gadomską (z kl. III F), Natalią Jaworańską (z kl. II B) Igą Wensierską (z kl. II E) i Magdaleną Puchalską ( z kl. II E ) wręczyli dzieciom misie, sprawiając im przy tym wiele radości. Kiedy wszyscy pacjenci otrzymali prezenty, nasza młodzież wraz z dziećmi i ich rodzicami wspólnie zaśpiewała kolędy i piosenki świąteczne przy dźwiękach gitary i skrzypiec.

    Dzięki naszej wizycie dzieci wraz z rodzicami choć na chwilę mogły oderwać się od "szpitalnej codzienności".
        

     W tym miejscu organizatorzy chcieliby bardzo podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do wywołania uśmiechu na twarzach małych pacjentów z oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej  Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, szczególnie naszej cudownej młodzieży, bez których zaangażowania i wrażliwości ta wizyta nie byłaby możliwa.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour