Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Matematyczne Mikołajki 15.12.2016

     15 grudnia 2016 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego pięćdziesięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wydarzeniu popularnonaukowym skierowanym do szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa.

    Organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje promujące matematykę:
- warsztaty dotyczące ważnych i ciekawych problemów matematycznych z zakresu szkoły średniej;
- sześć wykładów o tematyce popularnonaukowej;
- prezentacje dotyczące studiowania na różnych specjalnościach matematycznych, oraz różnic między nauką w szkole a studiowaniem;
- interaktywną wystawę połączoną z konkursem na temat studiowania matematyki na Uniwersytecie Gdańskim;
- Statyczny Tor Przeszkód łączący zabawę z wysiłkiem intelektualnym;
- Kawiarnię Szkocką, czyli stawianie i rozwiązywanie problemów w równie nieformalnym otoczeniu, jak to czynili w okresie międzywojennym słynni matematycy ze Lwowa;
- Matematyczne Mikołajki połączone z zabawnym konkursem sprawdzającym predyspozycje matematyczne;
- Konkurs Szybkich Zadań;
- Salon Gier Logicznych.

     W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie klas Ic, If, IIe oraz nauczycielki:
Danuta Kurcwald, Alina Jaroszyńska i Iwona Walas-Stalica.

     Liczba miejsc na uczelni była ograniczona, zatem należało się wcześniej zarejestrować. Dla naszych uczniów przygotowano warsztaty: „Różne sposoby liczenia długości” i „Co mają ze sobą wspólnego Juliusz Cezar i telewizja cyfrowa? Wykorzystanie wzorów matematycznych do zaszyfrowania i odszyfrowania wiadomości tekstowych”.

     Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie „Kody korygujące błędy”, poprowadzonym przez prof. dr. hab. Zbigniewa Szafrańca. Oprócz tego uczniowie bardzo aktywnie korzystali z pozostałych atrakcji. W Kawiarni Szkockiej rozwiązywali ciekawe problemy matematyczne. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz mogli się wpisać do księgi. Wielu uczniom udało się prawidłowo odpowiedzieć na przygotowane przez studentów pytania i wygrać nagrody. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour