Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Artyści grali dla dzieci z onkologii 25.03.2017

     Za nami koncert charytatywny. Wczoraj (25.03) na hali miejskiej im. Andrzeja Grubby młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim, a dokładniej Oliwia Dąbrowska, Marcelina Kalkowska, Natalia Szczepańska oraz Sara Żuraw zorganizowały akcję, aby pomóc dzieciom chorym na białaczkę. Zebrane środki przekazane zostaną do 64 Koła TPF przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Gdańsku. Wydarzenie zaplanowano w ramach projektu społecznego przy współpracy partnerskiej ze Stowarzyszeniem ,,Lepsze Jutro”.

     Na przybyłych uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Kolorowe balony, bufet, malowanie twarzy, a przede wszystkim bogaty program artystyczny. Na scenie zaprezentowali się soliści tacy jak: Patrycja Lipska, Ewa Kiełpińska, Ada Walczak, Marysia Miszewska oraz Przemysław Radziszewski. Oprócz tego dla publiki zagrały lokalne zespoły muzyczne: The Safety Pin, Trimens Reaktywacje, Watahaha, oraz Requiem z Kamilem Zaremskim. Artyści za swoją twórczość zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

     Bardzo cieszymy się, że udało się zorganizować takie wydarzenie w bardzo szczytnym celu. Bardzo nas przejęła sytuacja dzieci, którzy na co dzień muszą walczyć o przeżycie. Chcieliśmy pomóc i dać coś od siebie. Dzięki temu powstał pomysł aby zorganizować koncert i zebrać pieniądze na leczenie. – powiedziała Oliwia Dąbrowska.

     Nie zabrakło również podziękowań ze strony młodzieży dla wszystkich osób, które zaangażowały się w organizację koncertu. Informację na temat kwoty zbiórki opublikujemy już niebawem, gdy otrzymamy ostateczny werdykt.

Teks i zdjęcia: gst24.pl

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour