Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 3.04.2017

     Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

     Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w naszej szkole w poniedziałek 3 kwietnia, zostały podjęte różne działania mające na celu podnoszenie świadomości uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

     Uczniowie tego dnia na „każdym kroku” mogli zapoznać się z trudnościami, z jakimi borykają się osoby z autyzmem, gdyż na każdej sali lekcyjnej zostały umieszczone plakaty obrazujące funkcjonowanie osób autystycznych.

     Dodatkowo, podczas wybranych lekcji, odbyła się projekcja filmu pt. „My autism and Me” – dokument BBC oraz prezentacja multimedialna na temat autyzmu przygotowana i przedstawiona przez uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Dominikę Bielińską i Paulinę Szramkę (z klasy II C).

     Tego dnia również wiele osób z naszej społeczności szkolnej, na znak solidarności z osobami z autyzmem, miało na sobie „niebieski akcent”.

     Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim, którzy tego dnia włączyli się do działań. Uśmiech

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour