Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Bezpieczni w ruchu drogowym 20.04.2017

    20 kwietnia br. uczniowie klas II uczestniczyli w  programie profilaktyczno-edukacyjnym  o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

     Poprzez pokazywanie i omawianie skutków wypadków drogowych oraz ich wpływu na dalsze życie ich uczestników, młodzież miała okazję nauczyć się bezpiecznego zachowania na drodze. Pan Włodzimierz Roznerski - doświadczony specjalista ratownictwa medycznego, który realizował program, przygotował dodatkowo krótką prezentację na temat szkodliwości palenia papierosów.
   

    Uczniowie mieli  również okazję zobaczyć przykłady na to  „jak można łatwo oszukać mózg”.  Oglądali obrazy, które można było interpretować w dwojaki sposób lub w ogóle  nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. Było to świetne spotkanie dla przyszłych kierowców, mających uświadomić sobie skutki własnego postępowania na drodze.

     Prowadzący zakończył prelekcję omawiając bezpieczne korzystanie z kąpieli w jeziorach, rzekach i morzu. Wszystkim życzył bezpiecznych wakacji i roztropności w korzystaniu z wolnego czasu.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour