Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Podsumowanie projektu „Ty też możesz zostać gwiazdą siatkówki” w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii

     28 kwietnia br. Odbył się pokazowy trening piłki siatkowej z udziałem zawodniczek Atomu Trefla Sopot – Karolina Goliat i Justyna Łukasik – wraz z dziećmi klubu KaEmKa przy PSP3 w Starogardzie Gdańskich. Spotkanie miało miejsce na hali sportowej im. Gerarda Podolskiego.

     Pokazowy trening odbył się w ramach projektu „Ty też możesz zostać gwiazdą siatkówki” platformy Zwolnieni z teorii, którego organizatorami byli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim – Maria Juszczyk, Rafał Łobocki i Maciej Pozorski. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci ze szkół podstawowych klas IV-VI do uprawiania siatkówki oraz czynnego udziału w treningu, który był prowadzony z pomocą trenera KaEmKi – Rafała Prusa. Spotkanie było podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich był częścią praktyczną, gdzie dzieci mogły wykonywać odpowiednie ćwiczenia do każdej z dziesięciu stacji. Po części praktycznej przyszła pora na część teoretyczną, w której dzieci mogły zadawać pytania gościom. Po pytaniach do zawodniczek Atomu Trefla Sopot odbył się konkurs, w którym do wygrania były puzzle ufundowane przez firmę Trefl. Na sam koniec uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia wszystkim uczestnikom.

     Wszyscy uczestnicy, którzy podjęli się współpracy z platformą, musieli ukończyć swój projekt do 15 maja br. Po tym terminie nasi uczniowie dostali informację o nominacji do nagrody Brązowy „Wilk” za najlepszy projekt społeczny w danej szkole ponadgimnazjalnej.

     20 czerwca 2017 roku nasi uczniowie wybiorą się do Warszawy po odbiór nagrody.
Fotorelacja z wydarzenia „Ty też możesz zostać gwiazdą siatkówki” jest możliwa do zobaczenia na Facebooku na stronie Ty też możesz zostać gwiazdą siatkówki.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour