Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Spotkanie Absolwentów Technikum Przemysłu Skórzanego 1967r. 8.06.2017

     08.06.17 r. w II LO im. Ziemi Kociewskiej rozpoczęli swoje jubileuszowe spotkanie – 50 lat po maturze Absolwenci TPS z roku 1967 r. Szkoła Technikum Przemysłu Skórzanego mieściła się w budynku dzisiejszego Liceum, w którym pamięć o szkole poprzedniczce – „Skórze” jest kultywowana.

     Szanowni goście rozpoczęli spotkanie w swojej dawnej sali lekcyjnej /obecnie 1.2./. Zostali przywitani przez dyrekcję szkoły, usłyszeli relację pani dyrektor Hanny Gałązka-Janas o szkole. Podczas całego spotkania można było oglądać przygotowaną przez nauczyciela informatyki - pana Macieja Laskę prezentację multimedialną prezentującą życie szkolne i różne pomieszczenia szkoły, które przez lata bardzo się zmieniły.

     Po spotkaniu w klasie, któremu towarzyszyło dużo emocji /niektórzy absolwenci widzieli się po raz pierwszy od 50 lat/ goście zwiedzili szkołę i szkolny ogród. Na pamiątkę spotkania otrzymali foto – kolaż, przygotowany przez nauczyciela II LO pana Karola Jelińskiego. Materiały zostały skopiowane z kronik szkolnych z ówczesnego okresu.

     Szkoła otrzymała pamiątkowe zdjęcie. Organizatorkami tego wyjątkowego, bardzo udanego spotkania były Panie Absolwentki: Lidia Kosiedowska zd. Kuśnierz i Urszula Pawelska zd. Grzonka.

     Dziękujemy Państwu za miłe spotkanie życząc wspaniałych dni w dobrym zdrowiu!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour