Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Sto Lat Dla Niepodległej 1918-2018

     W tym tygodniu młodzież i pracownicy naszej szkoły otrzymają okolicznościowe zakładki ukazujące sylwetkę wybitnej Polki, Marii Skłodowskiej-Curie, która 7 listopada obchodziła 150. rocznicę urodzin. Była to jedyna kobieta, która dwukrotnie otrzymała nagrodę Nobla.

     Podarunek ten jest elementem obchodów stulecia niepodległości naszego państwa, których to kulminacja przypada na 11 listopada przyszłego roku. Na rewersie zakładki widnieją jedne z najważniejszych dat tego okresu.

                            

     W drugim semestrze uczniowie realizujący rozszerzenie programowe z historii przygotują sesję popularno-naukową związaną z wybitnymi postaciami życia politycznego i naukowego w Polsce.

 

 

     Jako, że liceum im. Ziemi Kociewskiej ściśle związane jest z regionem poprzez jego nazwę, na sesji przybliżymy także postaci naszej małej ojczyzny. Z okazji jubileuszu odzyskania niepodległości Państwa Polskiego jeszcze w tym oku przedstawimy Wam pierwsze trzy osoby zasłużone dla naszego regionu, a w przyszłym roku kolejnych trzech bohaterów.

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour