Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Potyczki ze Stuleciem - konkurs historyczny 10.11.2017

      10 listopada, dzień przed Świętem Niepodległości, miał miejsce konkurs wiedzy historycznej, obejmujący materiał z przeszło stu lat naszej ojczyzny – od odzyskania niepodległości do wstąpienia Polski do UE. W potyczkach brali udział uczniowie klasy IIA i IIIA, czyli: Jakub Bathis, Marta, Berg, Marieta Domachowska, Natalia Pater, Martyna Rogowska, Oskar Kamiński, Alan Kosecki, Bartosz Muchowski, Kordian Pawella, Joanna Sikorka i Paweł Szarmach.

     Pierwszy z trzech etapów opierał się na zasadach popularnego telewizyjnego teleturnieju „Milionerzy”. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać z trzech dostępnych odpowiedzi jedną poprawną. Etap ten zawierał pięć pytań – każde z nich odnosiło się do innego okresu. Niestety, w tym przypadku, nie mieli co liczyć na pomoc kół ratunkowych i musieli zdać się jedynie na swoją wiedzę. Wbrew pozorom nie były one wcale potrzebne. Aż pięciu uczestników zakwalifikowało się do dogrywki, a jedna osoba - Oskar Kamiński - przeszła do ścisłego finału, dzięki bezbłędnym odpowiedziom na wszystkie pięć pytań.

     Pytania znajdujące się w dogrywce należały już do nieco trudniejszych, ale to finał był największym wyzwaniem dla ścisłej trójki, która się do niego zakwalifikowała. Oskar Kamiński, Bartosz Muchowski i Joanna Sikorska odpowiadali po kolei na dziesięć pytań. Na zastanowienie się nad odpowiedzią mieli jedynie 15 sekund, ponadto na tablicy nie było już ani jednej podpowiedzi.

     Zwycięzcą został Oskar Kamiński. Drugie miejsce zajęła Joanna Sikorska, natomiast trzecie Bartosz Muchowski. Mimo iż „Potyczki ze stuleciem” były wyjątkowym sprawdzianem dla uczestników, okazały się (pomimo początkowego stresu) ciekawą zabawą i dobrym sposobem na przygotowanie się do obchodów Dnia 11 Listopada.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour