wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3 |
wartości do 50% - powietrze dostateczne |
50-74% - powietrze złe |
75-100% powietrze bardzo złe |
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3 |
wartości do 50% - powietrze dostateczne |
50-74% - powietrze złe |
75-100% powietrze bardzo złe |
Dnia 29 listopada 2017 r. w auli szkolnej o godz. 17 odbył się kolejny wieczorek patriotyczny "Pieśnią o historii". Spotkanie zatytułowane było "Sto lat dla Niepodległej 1918 – 2018”. Spotkanie miało na celu przybliżyć przemiany, historię i życie codzienne społeczeństwa w latach 1918 – 1970, czyli od Odzyskania Niepodległości przez Polskę do końca rządów Władysława Gomułki. Widzowie zasiedli przy specjalnie przygotowanych stołach. Sceneria podkreślała polskie barwy narodowe – biel i czerwień. Goście mogli poczęstować się ciastem oraz kawą podczas wspólnego słuchania piosenek i pieśni patriotycznych. Za organizację odpowiadały pani Barbara Zblewska oraz pani Aleksandra Marczak.
5 edycja „Pieśnią o historii” ukazała nam skrawki tamtych lat, poruszała do łez i uświadomiła, jak ważne jest, by pamiętać. Nie zapominać o tym, bez czego nie bylibyśmy sobą – o trudnej i ważnej historii naszego kraju.
Serdeczne podziękowania należą się uczniom – artystom występujących na scenie, którzy włożyli dużo energii i czasu w realizację przedsięwzięcia. Słowa uznania wygłoszone przez panią dyrektor oraz gromkie oklaski widowni były dla młodzieży największą nagrodą za wysiłek, który musieli włożyć w pracę nad tym, by wszystko wyszło po ich myśli.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli zorganizować to przedsięwzięcie – osobom odpowiedzialnym za wspaniałe prezentacje i obsługę techniczną oraz tym, którzy dołożyli małą cegiełkę w pomocy nad wystrojem i atmosferą na auli szkolnej.
Z wdzięcznością patrzymy na takie wydarzenia, jak ten kolejny, wyjątkowy wieczór, podczas którego mogliśmy pośmiać się, wzruszyć i zachwycić razem z naszymi bliskimi zaproszonymi na ten wieczór.
Zapraszamy na kolejny wieczorek patriotyczny, który odbędzie się w przyszłym roku szkolnym. Opowiadać będzie o latach 1971 – 2018.
Opracowała
Wiktoria Błędzka IIa