Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Konkurs Wiedzy o Powiecie Starogardzkim 23.11.2017

     Dnia 23 listopada 2017 odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Powiecie Starogardzkim. Konkurs odbywał się w siedzibie Starostwa Powiatowego, a organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej. W konkursie brały udział trzyosobowe reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Uczestnicy musieli posiadać dużą wiedzę na temat całego naszego powiatu oraz poszczególnych gmin.

     Tematyka konkursu to m.in. administracja, geografia, historia, sport, kultura, znane osoby, miejsca i wydarzenia. Konkurs odbył się w dwóch etapach: 1) test wiedzy o powiecie; 2) test praktyczny- znajomość mapy, rozpoznanie miejsc, budynków, znanych osób i wydarzeń. W tym roku naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: 1) Suwalska Katarzyna (kl. Ic) 2) Żywek Wiktoria (kl. Ic) 3) Kasprzycka Małgorzata (kl.Ic) Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat całego powiatu starogardzkiego, bardzo dobrze rozwiązali test wiedzy ogólnej oraz pokazali swoją wiedzę w temacie rozpoznawania miejsc charakterystycznych dla naszego regionu, a także znanych osób i cyklicznych wydarzeń.

     W tym roku młodzież naszego powiatu zaprezentowała bardzo wysoki poziom, w związku z czym rywalizacja była zacięta. Zespół naszej szkoły w klasyfikacji końcowej zajął IV miejsce. Serdecznie gratuluję uczniom!

     opiekun grupy Hanna Jędrzejczyk

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour