Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Tydzień Promocji Zdrowia w naszej szkole 27.11-1.12.2017

      W dniach 27.11.2017r do 01.12.2017r. w naszej szkole odbywał się Tydzień Promocji Zdrowia pod hasłem „Codziennie żyj zdrowo, radośnie i sportowo”. W tym czasie w szkole odbywało się wiele ciekawych przedsięwzięć.

     Pierwszego dnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach dotyczących profilaktyki uzależnień prowadzonych przez p. Monikę Michnę z PSSE w Starogardzie Gdańskim pt.”Melanż. Oczekiwania vs rzeczywistość”.

     Dodatkowo tego dnia,  odbywała się akcja promująca wydarzenie zaplanowane na czwartek  – Dzień Dawcy, który organizujemy we współpracy z fundacją DKMS. Na drzwiach wszystkich sal lekcyjnych zawisły plakaty informujące o wydarzeniu a uczniowie naszej szkoły przygotowali stoiska informacyjne i rozdawali ulotki.

     We wtorek 28.11.2017r.odbyła się w szkole prelekcja dla uczniów klas I i II pt. „Telefon, internet, papierosy – czy da się bez tego żyć?” Swój debiut w roli prelegentek miały uczennice klasy II B: Oliwia Dąbrowska, Sara Żuraw, Natalia Szczepańska, Martyna Kukawka.

     Środa 29.11.2017r. obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. Odbyły się międzyklasowe zawody strzeleckie dla uczniów II LO na strzelnicy Ligii Obrony Kraju w Starogardzie Gdańskim,  którego  sędziami byli: Pan Marek Kroplewski oraz Pan Dariusz Stuba.                                                Uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w rekreacyjno - sportowym turnieju, który odbył się w sali sportowej II LO. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szereg konkurencji sprawnościowych. Każdą klasę reprezentowali przedstawiciele dziewcząt i chłopców. Klasyfikacja końcowa klas pierwszych: I m-ce klasa E, II m-ce klasa A, III m-ce klasa D.
Klasyfikacja końcowa klas drugich: I m-ce klasa E, II m-ce klasa C, III m-ce klasa F oraz D, V m-ce klasa B, VI m-ce klasa A. Dzięki kibicom cała impreza przebiegała w miłej, sportowej atmosferze.

     Tego dnia odbył się również Międzyklasowy Konkurs Zdrowej Żywności.
Młodzież przygotowała przepyszne dania i przekąski. Jury miało problem żeby wybrać 3 najlepsze klasy, bo na każdym ze stoisk potrawy były naprawdę pyszne.
Po burzliwych obradach decyzja zapadła i tak trzecie miejsce uzyskała klasa I i, drugie miejsce zdobyła klasa III C, a konkurs wygrała klasa I D!!!

     Warto dodać, że po ogłoszeniu wyników, zwycięzcy postanowili przeznaczyć swoją nagrodę na cele charytatywne. Kochani uczniowie jesteście wspaniali i wzruszacie swoją postawą. Gratulujemy z całego serca!!!

     W czwartek 30.11.2017r. odbył się w naszej szkole Dzień Dawcy. We współpracy z Fundacją DKMS mieliśmy możliwość zarejestrowania potencjalnych dawców komórek macierzystych. Okazało się, że wśród naszej młodzieży, rady pedagogicznej, ale też i kilku osób niezwiązanych ze szkołą, znalazło się aż 54 SUPERBOHATERÓW UśmiechUśmiechUśmiech, którzy zostali zarejestrowani jako potencjalni dawcy w Fundacji DKMS. Oczywiście akcja nie przebiegłaby tak sprawie gdyby nie wspaniali wolontariusze - nasi maturzyści, którzy tego dnia dzielnie i intensywnie pracowali, zapominając o sobie i swoich potrzebach Uśmiech .

     A byli to: Katarzyna Dąbrowska, Dominika Bielińska, Paulina Szramka, Nikola Stankowiak, Natalia Anus, Monika Bonk i Tomasz Szczepański - uczniowie klasy III C. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi ostatecznie odnotowali aż 54 SUPERBOHATERÓW - wśród nich, byli również oni sami - wspaniali młodzi ludzie, pod każdym względem. Dziękujemy i gratulujemy Wam z całego serca!

     W piątek na zakończenie tygodnia promocji zdrowia odbyła się w naszej szkole Konferencja pt "Higiena zdrowia psychicznego - czyli o tym, jak być człowiekiem..." którą poprowadził Pan Jakub Wett - młodszy asystent rehabilitacji psychiatrycznej pracujący na oddziałach psychiatrii sądowej w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim. W konferencji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, żywo reagując na treści przekazywane im podczas prelekcji. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem i został zakończony gromkimi brawami.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour