Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Szkolna wycieczka do Warszawy 6-8.12.2017

     W dniach 6-8 grudnia odbyła się po raz kolejny wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyło ponad 50 uczniów wraz z naszymi opiekunkami p. Aleksandrą Marczak, p. Barbarą Zblewską oraz p. Agnieszką Peikowską.

     Pierwszym punktem naszego pobytu w Warszawie było odwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Doświadczony przewodnik przybliżył nam historię naszego narodu, atmosferę tamtych wydarzeń, tragedię, grozę, ale także piękno tamtych dni. Taki bezpośredni kontakt z pamiątkami, listami, zdjęciami, filmami, eksponatami powoduje rzeczywisty odbiór tamtych wydarzeń i na długo pozostanie w naszej pamięci.

     Zakończyliśmy ten dzień wizytą w Teatrze Muzycznym „Roma”, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Piloci”. Sztuka ta, to pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Wielkie uczucie łączące Jana, młodego polskiego pilota wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim Bitwy o Anglię, w której niezwykle doniosłą rolę odegrali polscy piloci.

     Drugi dzień rozpoczął się wizytą w Pałacu Prezydenckim, gdzie pracuje i mieszka Prezydent RP. Obejrzeliśmy wspaniałe wnętrza Pałacu. Następnie udaliśmy się do Sejmu, gdzie byliśmy świadkami obrad, gdyż akurat odbywało się posiedzenie Sejmu. Niespodzianką było przywitanie naszej grupy przez Wicemarszałka Sejmu, oraz zaproszenie na wspólny posiłek do Restauracji Sejmowej przez posła Jana Kiliana. Po posiłku udaliśmy się do Muzeum Katyńskiego, gdzie spore wrażenie zrobiły na nas rzeczy związane z osobami zamordowanymi podczas zbrodni katyńskiej. Każdy przedmiot tj. obrączka, but ,grzebień, filiżanka jest pamiątką po tych ofiarach.

     Pożegnaliśmy się z Warszawą zapalając znicze i składając hołd poległym w katastrofie smoleńskiej oraz zasłużonym Polakom na Cmentarzu Powązkowskim.

     Opracowała : Oliwia Bartyzel
     Uczennica klasy I b

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour