Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Mikołajki Matematyczne 14.12.2017

     Dnia 14 grudnia 2017 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego pięćdziesięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wydarzeniu popularnonaukowym z cyklu „ Matematyka jako ważny składnik kultury i cywilizacji ” skierowanym do szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa.

     Towarzyszyły temu różnorodne atrakcje promujące matematykę:
- pięć wykładów o tematyce popularnonaukowej,
- warsztaty dotyczące ważnych i ciekawych problemów matematycznych z zakresu szkoły średniej oraz innych popularnonaukowych,
- Kawiarnia Szkocka, czyli stawianie i rozwiązywanie problemów w równie nieformalnym otoczeniu, jak to czynili w okresie międzywojennym słynni matematycy ze Lwowa,
- kącik, gdzie można będzie podyskutować o studiowaniu na różnych specjalnościach matematycznych i różnicach między nauką w szkole a studiowaniem,
- interaktywna wystawa, połączona z konkursem na temat studiowania matematyki na Uniwersytecie Gdańskim,
- Salon gier logicznych,
- Konkurs szybkich zadań.

     W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie klasy I E i II E oraz nauczycielki: Danuta Kurcwald, Edyta Różańska, Elwira Bieńkowska. Liczba miejsc na uczelni była ograniczona, zatem należało się wcześniej zarejestrować. Dla naszych uczniów przygotowano warsztaty pt.:” Jedną kreską, czyli o figurach jednobieżnych” oraz „ Tajemniczy ciąg Fibonacciego”. Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w wykładzie pt.:” Kolorowanie węzłów i splotów” poprowadzonym przez prof. UG, dr hab. Witolda Rosickiego. Oprócz tego uczniowie bardzo aktywnie korzystali z pozostałych atrakcji. W Kawiarni Szkockiej rozwiązywali ciekawe problemy matematyczne. Zwycięzcy mogli wpisać się do Księgi. Wielu uczniom udało się prawidłowo odpowiedzieć na przygotowane przez studentów pytania i wygrać nagrody. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour