Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

OSKAR KAMIŃSKI TRZECI W POLSCE!

     3 marca 2018 na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku odbył się finał ogólnopolskiej, interdyscyplinarnej VI Olimpiady Wiedzy o III RP organizowanej przez Centrum Organizacji Przedmiotowo-Tematyczno-Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno-Historycznych, w którym udział wziął uczeń klasy IIIa, Oskar Kamiński. Do decydującego etapu zmagań zakwalifikowało się 60 uczniów z całej Polski.

     Etap centralny składał się z trzech części: testu z zakresu programu stałego Olimpiady (składającego się z zagadnień obejmujących przedmioty historia oraz wiedza o społeczeństwie), testu z zakresu programu zmiennego Olimpiady (w tym roku: „III Rzeczpospolita Polska za prezydentury Lecha Kaczyńskiego (2005-10)”) oraz quizu obejmującego program stały Olimpiady.

    Poziom pytań, jak w każdej z olimpiad organizowanych przez COPTIOSH, był bardzo wymagający. Uczestnicy zmagali się m.in. z tematyką wyborów parlamentarnych w Polsce, stosunków międzynarodowych, a także organizacji pozarządowych.

     W I części Oskar uzyskał 40 punktów, co dało mu awans do II części finału. W tejże nasz uczeń uzyskał 36 punktów, który to wynik był najwyższym wynikiem II części. Zsumowana ilość punktów z I i II części pozwoliła mu na udział w quizie, w którym zdobył 6 punktów.

     Ostatecznie Oskar zdobył 82 punkty, dzięki czemu uplasował się na III MIEJSCU VI Olimpiady Wiedzy o III RP, zdobywając zarazem tytuł laureata!

    Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy na kolejnych olimpiadach!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour