Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

IV Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" 4.03.2018

     Dnia 4 marca 2018 w naszym mieście odbył się IV Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" na 1963 m. Dystans ten jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Trasa biegła od ulicy Kanałowej do mety usytuowanej na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny, gdzie zawodnicy otrzymali pakiety upominkowe, dyplomy uczestnictwa oraz medale okolicznościowe. Poza tym na mecie czekała na uczestników gorąca grochówka.

     W biegu wzięło udział 218 uczestników, czyli o stu więcej niż w zeszłorocznej edycji, z czego 29 reprezentowało II LO. Uczennica naszej szkoły - Monika Dubiella z klasy II D - zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet! Sędzią biegu była Pani Aleksandra Ostrowska - nauczycielka wychowania fizycznego w II LO. Swoją pomoc w obsłudze biegu (w charakterze pomocy technicznej) zaoferowało 15 naszych uczniów z klasy II A.

     Oprawę muzyczną imprezy uświetniła Orkiestra Dęta Starogardzkiego Centrum Kultury z udziałem Magdaleny Puchalskiej z klasy III E. Na zakończenie uroczystości odbyło się wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

     Patronatem biegu był poseł Jan Kilian, prezydent miasta Janusz Stankowiak, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, OSiR Starogard Gdański i Fundacja PZU.

     Imprezą towarzyszącą jest wystawa "Rzeź Wołyńska", którą można zobaczyć w dniach 26.02-9.03. 2018 w Galerii Neptun.

     Wręczenia nagród dokonali zaproszeni goście: Poseł na Sejm Jan Kilian, Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski, Przewodniczący Komisji Sportu Rekreacji i Turystyki Marek Jankowski, Przewodniczący Komisji Budżetu, Strategii i Programów Pomocowych Jarosław Janaszek, Przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Anna Gdaniec, Radny Rady Miasta Jan Strzelczyk.

     Opracowała Daria Zielińska z klasy II A

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour