Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Projekt "Zwolnieni z Teorii"

     Cześć! Nazywam się Michał i chodzę do klasy 1b w naszym liceum. Razem z moimi kolegami -Jakubem ( II LO), Oskarem (ZSE) i Mateuszem (I LO),organizujemy projekt Sport is life. Nasz projekt bierze udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Zwolnieni z Teorii to platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych. Wiedzę wykorzystuje się w praktyce-nawiązujemy partnerstwa, olimpiada uczy pracy w zespole.

     Zaczynając myśleć o naszym projekcie, zauważyliśmy że coraz więcej młodych ludzi, przesiaduje przed ekranami telefonów i komputerów. Problem narasta. Uzależnionych jest z dnia na dzień więcej. Młodzi ludzie zamykają się na świat. Kontakty bezpośrednie są dla nich nieznane.

     Nasz projekt ma na celu wyciągnięcie młodych ludzi z domu z przed komputerów. Chcemy aby zamiast przesiadywać przed ekranem, mogli spotkać się z rówieśnikami i spędzili miło czas. Sport jest tego świetnym rozwiązaniem. W ramach projektu zorganizowaliśmy już 2 wydarzenia: Turniej Piłki Nożnej oraz Turniej siatkówki. W najbliższym czasie, będą miały miejsce jeszcze 3 wydarzenia : konferencja Health and sport (8 marca), Bieg Spring Run 2018( 17 marca) oraz Rajd rowerowy(21 kwietnia). Dlatego chcemy pokazać że sport to zdrowie i świetna zabawa.

     Bardzo serdecznie chcielibyśmy was zaprosić do udziału w naszych wydarzeniach i do odwiedzania naszej strony.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour