Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Wykłady pracowników Biura Edukacji Narodowej Gdańskiego Oddziału IPN 16.04.2018

     Dnia 16 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się dwa wykłady prowadzone przez panią  dr Barbarę Męczykowską i pana mgr Daniela Sieczkowskiego - pracowników Biura Edukacji Narodowej Gdańskiego Oddziału IPN. Wzięli w nich udział uczniowie klas I, II i III a.

     Pierwsza część wykładu pt. "Gospodarka PRL" rozszerzyła wiedzę uczestników na temat sterowanej centralnie przez władze komunistyczne, polskiej gospodarki w latach 1945-1989. Pani Barbara Męczykowska przybliżyła uczniom charakterystyczne dla tego okresu pojęcia gospodarki planowanej, nakazowo-rozdzielczej, nacjonalizacji przemysłu itp. Zapoznała także słuchaczy z realiami życia w kraju haseł propagandowych, niekończących się kolejek, kartek na produkty oraz pustych półek i haków. Prezentacja, materiały pomocnicze w postaci źródeł pisanych, ciekawostki oraz komiksy stanowiły dla przyszłych maturzystów doskonałą powtórkę do czekającego ich w przyszłości egzaminu.

     Następnie historię Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie podczas II wojny światowej wyłożył pan Daniel Sieczkowski. Trud samodzielnych, nie bojących się improwizacji orląt, ich sukcesy w czasie kampanii francuskiej i bitwy o Wielką Brytanię oraz losy również po II wojnie światowej okazały się niezwykle interesującym zagadnieniem. Dodatkowo wykład ten uzupełniła składająca się z 10 plansz wystawa, którą wciąż można oglądać w sali 0.5 do 20 kwietnia 2018 r. 
Oba wykłady były dla wszystkich uczestników okazją do rozbudowania i uzupełnienia swojej wiedzy. 

     Opracowała Martyna Rogowska z IIa

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour