Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym 12.04.2018

     Dnia 12 kwietnia 2018 roku, odbył się wojewódzki etap XIII edycji konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Finał miał miejsce w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku w sali im. Lecha Bądkowskiego.

     Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębienie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym, kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich oraz wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i regionalnego.

     Konkurs obejmował problematykę wiedzy ogólnej o administracji publicznej, podstawowe wiadomości o województwie pomorskim oraz wiedzę o organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych: gmin, powiatów i województw.
Podczas finału konkursu w Gdańsku powiat starogardzki reprezentowało 4 uczniów, w tym uczeń naszej szkoły Maciej Pozorski, który w etapie powiatowym zajął 1 miejsce.

     Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 70 osób, w finale walczyło ponad 60 uczniów.
Reprezentant naszej szkoły, co prawda nie zajął miejsca na podium, ale wykazał się bardzo dużą wiedzą i uzyskał zaszczytny tytuł laureata  Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour