Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Wizyta poczytajkowa naszej młodzieży w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 10 Słoneczna Kraina w Starogardzie Gdańskim 23.04.2018

  W poniedziałek 23 kwietnia po raz kolejny odwiedziliśmy Miejskie Przedszkole Publiczne nr 10 Słoneczna Kraina w Starogardzie Gdańskim. Uczennice z klasy I D: Natalia Gostomska, Aleksandra Korłub, Klaudia Neumann, Weronika Jabłońska i Zuzanna Patrzykąt wraz z opiekunem panią Agnieszką Peikowską przygotowały wizytę poczytajkową, zwracając uwagę przedszkolaków na szczególny dzień – urodziny książki – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
W spotkaniu uczestniczyły trzy grupy: Duszki, Smerfy i Muminki.

     Na początku spotkania uczennice pokazały przedszkolakom jedną z największych książek ze zbiorów naszej Biblioteki Szkolnej oraz jedną najmniejszą z nich. Dzieciakom bardzo podobały się te książki, mogły je pooglądać i udźwignąć tę największą.

     Następnie uczennice przeczytały bajkę „Franklin na wycieczce” i porozmawiały z dziećmi o jej treści oraz zaprosiły do zabawy ruchowej "Na środku jest kamyczek", która bardzo spodobała się maluchom. Polega ona na tym, że dzieci siedzą w kręgu, a jedno z nich pokazuje jakieś zwierzątko, reszta musi odgadnąć o które zwierzę chodzi.
Po zabawie dziewczęta przeczytały dzieciom drugą bajkę o Przygodach Kubusia Puchatka.
Na koniec spotkania uczennice rozdały przedszkolakom zakładki do książek, które dzieci dowolnie mogły sobie ozdobić i zachować na pamiątkę naszych spotkań.

     Mamy nadzieję, że dzieci będą mile wspominały wspólnie spędzone z nami chwile i że książka stanie się dla nich przyjacielem na całe życie.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour