Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

Spotkanie autorskie z panią Magdą Omilianowicz 19.04.2018

     Dnia 19 kwietnia  2018 roku, odbyło się spotkanie autorskie z panią Magdą Omilianowicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starogardzie Gdańskim.  Pani Magda jest dziennikarką, podróżniczą, autorką  12 książek reporterskich i podróżniczych oraz setek artykułów, które mogliśmy zobaczyć w  „Gazecie Wyborczej”, „Przeglądzie”, „Polityce” czy też nowojorskim „Kurierze Plus” i holenderskim „Reve”.  
Podczas spotkania opowiedziała nam o swoich książkach i kilku bohaterach, których historia może zaciekawić wszystkich. Są to m.in. Krzysztof Fus – legenda polskiego kaskaderstwa; Teresa Olszewska-Bancewicz – osiemdziesięciolatka, zapalona autostopowiczka; Leszek Pękalski- zabójca, największa tajemnica powojennej kryminalistyki.

     Przez kolejną część spotkania mogliśmy przenieść się na jedną z wysp kanaryjskich Lazarote, na której pisarka mieszkała przez 3 lata. Dowiedzieliśmy się więcej o kulturze, zwyczajach, kuchni która bogata jest w owoce morza oraz ryby. Jednak największe wrażenie wywołały cudowne zdjęcia krajobrazów tej urokliwej wyspy.

     Na końcu spotkania słuchacze mogli zadawać pytania, dzięki którym dowiedzieli się o nowych pomysłach na książki oraz o licznych planowanych podróżach np. do Chin.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour