Strefa nauczyciela

Szkolny monitoring jakości powietrza

Czytaj więcej...

wskaźnik % PM10 100%=400µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe
wskaźnik % PM2.5 100%=200µg/m3
wartości do 50% - powietrze dostateczne
50-74% - powietrze złe
75-100% powietrze bardzo złe

DZIEŃ ZIEMI 2018 w II LO 22.04.2018

     Dzień Ziemi co roku obchodzimy w dniu 22 kwietnia. Dzień ten powstał z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i promowanie działalności proekologicznych.

     Tegoroczne hasło to: „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem” - „Zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych zatruwają nasze oceany i ląd, szkodząc życiu morskiemu i wpływając na nasze zdrowie! Pomóż w zapobieganiu zanieczyszczeniu plastikiem, sprawdzając, ile plastikowych artykułów zużywasz każdego roku. Dzień Ziemi 2018 poświęcony jest dostarczaniu informacji i inspiracji niezbędnych do zmiany postaw i zachowań ludzi w zakresie zużycia tworzyw sztucznych.”

     W dniu 25 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbyła się w naszej szkole lekcja promująca tegoroczne hasło. Uczniowie z klasy II F wysłuchali wykładu, a następnie udali się na krótką terenówkę i rozwiązywali karty pracy.  Chociaż pogoda nie dopisała na brak humoru nie mogliśmy narzekać!

    Sprawdźmy zgodnie z założeniami tegorocznego hasła ile zużywamy plastikowych artykułów każdego dnia,  tygodnia, miesiąca i zastanówmy się nad konsekwencjami!!!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour